Jak dlouho vydrží iPad Air jako hotspot s technologií LTE?

iPad Air

V posledních dnech se nejspíše nejvíce hovoří a píše o iPadu Air. Ani my neuděláme výjimku a díky zahraničnímu portálu AnandTech se blíže podíváme na výdrž daného produktu od společnosti Apple. Právě redaktoři ze zmíněného portálu se zaměřili na výdrž baterie iPadu Air. Jakého výsledku dosáhli?

Nejprve je třeba říci, že test redaktorů v oblasti výdrže baterie byl prováděn v různých podmínkách. K danému testu se pak redaktoři uchýlili díky minulým výsledkům u iPadu 3.generace, který vydržel na jedno nabití při použití hotspotu a technologie LTE 25,28 hodin, což je přibližně 25 hodin a 20 minut. iPad Air však v sobě skrývá slabší baterii, která slibuje stejné hodnoty výdrže, jako u předchůdce.

Redaktoři z AnandTech v posledním testu vyzkoušeli výdrž pomocí hotspotu při technologii LTE a permanentním stahování 50 KB/s. U iPadu Air se rychlost stahování zdvojnásobila, tedy na 100 KB/s. Na jedno nabití pak při těchto podmínkách vydrží baterie iPadu Air 24 hodin a 5 minut s přenesením 10,5 GB dat. Tohoto výsledku se dosáhlo i díky přechodu 45 nanometrového procesu na 28 nanometrový proces, kde však již není použit modem MDM 9600, nýbrž MDM 9615M – stejný nalezneme i v iPhonu 5s.

Zdroj: AnandTech

iPad Air - výdrž baterie

 

 

 

 

iPad Air - výdrž baterie

Autor: Jan Perlík

Sdílejte článek na