Samsung musí zaplatit 930 miliónů dolarů, Apple naopak ani cent

Apple vs Samsung

Definitivní rozsudek soudního sporu mezi společnostmi newyorského Applu a jihokorejského Samsungu vynesl japonský soud v Tokiu. Samsung obvinil Apple, že jeho zařízení porušují patenty, které jihokorejská společnost drží ve svém vlastnictví. Konkrétně se jednalo o technologie používané při komunikaci zařízení přes datové sítě. Sérii patentů pak měly porušovat jmenovitě zařízení iPhone 4, iPhone 4s a iPad 2. V tuto chvíli je dostupný na trhu pouze iPhone 4s.

Podle konečného rozsudku soudu v Tokiu nemusí Apple zaplatit jihokorejskému Samsungu žádnou pokutu. Údajně totiž patenty neporušuje. Právníci Samsungu nejsou s rozhodnutím soudu spokojení, proto budou věc i nadále prověřovat: „Jsme zklamaní rozhodnutím soudu. Po důkladném přezkoumání rozhodnutí přijmeme určitá opatření a případně se proti rozsudku odvoláme.“

Na druhé straně musí Samsung společnosti Apple zaplatit 930 miliónů dolarů za porušování jeho patentů. Konečný verdikt vydal soud v Kalifornii. I tato skutečnost neukončila vzájemnou spolupráci mezi oběma společnostmi, kdy je Samsung i nadále dodavatelem a výrobcem hardwaru pro iPhone i iPad.

Zdroj: Bloomberg

Autor: Jan Perlík

Sdílejte článek na