OS X Mavericks – nejpropracovanější systém. Je tomu tak?

OS X Mavericks

Pokud se podíváte na oficiální stránky společnosti Apple do sekce Mac OS X Mavericks, pak uvidíte obrázek, který jsme uveřejnili výše. Sám Apple tak hlásá, že OS X Mavericks je „další velkolepou verzí nejvyspělejšího operačního systému na světě. Pojďme si ji tedy představit, ať o ní máte více informací.

Na říjnovém Keynote představil operační systém OS X Mavericks Craig Federighi, který oznámil, že výdrž baterie na novém systému při současném hardwaru dosáhne až jedné hodiny, což je oproti předešlým verzím opravdu pokrok. Pokud se pak zaměříte na sledování videí na iTunes, pak bude výdrž o hodinu a půl delší.

Hlavní novinkou OS X Mavericks však je komprimace paměti. Znamená to, že operační paměť dokáže do své kapacity vstřebat daleko více spuštěných, či uspaných aplikací. V případě, že ve svém hardwaru budete mít 4 GB RAM, pak do ní vměstnáte až 6 GB aplikací. Přesně to je účelem komprimace paměti.

Podobným způsobem pak funguje správa paměti u integrované grafické karty. Dříve byla nastavena hodnota fixní, tentokrát Apple využil dynamické, takže bude využívat pouze tolik paměti, kolik v dané chvíli skutečně potřebuje. Součástí systému je i podpora Open CL. Pokud nevíte, na co se využívá, tak je to velice jednoduché. Úkolem Open CL jsou složité matematické výpočty, které usnadňují práci procesoru.

Systém OS X Mavericks je k dispozici zdarma, takže už nyní ho můžete vesele aktualizovat do svých Maců.

Autor: Jan Perlík

Sdílejte článek na
  • N2by

    To je vtipne neodpovedet ani na vlastni otazku :-) .

    • Jan Perlík

      Otázka je pro zamyšlení a na každém z uživatelů, aby si na ní případně odpověděl.